שאלות ותשובות

איך זה עובד


שלב ראשון – שיחת טלפונית ללא עלות וללא התחייבות.
השיחה הטלפונית המקדימה נועדה בכדי לערוך היכרות הדדית. בשיחה זו אתם תציגו בפנינו את הצרכים והקשיים שלכם, ואנו נספר לכם מהו השרות שתוכלו לקבל ומהי שיטת העבודה.
שלב שני – פגישת היכרות.
לאחר שיחת הטלפון, נתאם פגישת הכרות עם בני המשפחה והמטופל עצמו.
מטרות הפגישה:
היא לשמוע , להקשיב ולהבין מה הם הצרכים , הרצונות של המטופל עצמו ומה נכון עבורו.
להתמודד עם התנגדויות מצד המטופל.
ליצור רושם ראשוני חיובי בכדי לזכות לפגישה נוספת עם המטופל. שלב שלישי – ליווי שוטף של המטופל
לאחר פגישת ההיכרות והבנת מכלול הצרכים של המטופל, בוחרים עבורכם את המלווה החברתי המתאים לכם.
זהו מלווה חברתי אישי שיגיע למפגשים קבועים בבית המטופל. בהתחלה ישנו תהליך ההתקרבות שמטרתו לייצור מערכת יחסי אימון ולהכיר את המטופל לעומק. שלב זה מאופיין בהרבה הקשבה, הכלה ניסיון לייצר שיח ולעודד את המטופל להביע את עצמו ואת רצונותיו. לאט לאט ועם הרבה סבלנות, מתגבשת תוכנית שמטרה לצקת תוכן ועניין במפגשים.
באלו אזורים אתם פועלים?


החברה שלנו יושבת באלפי מנשה (ליד כפר סבא) ופועלת באזור השרון והמרכז.
מה הם שעות הפעילות?


ניתן להתקשר אלינו בין השעות: 08:00-18:00 או דרך האתר צור קשר שרות של מלווים חברתיים נבנה לצורך האישי שלכם לכן, ניתן לקבל שרות כזה בכל יום או שעה שתצטרכו. שישה ימים בשבוע 24/7.
באיזה תדירות מתקיימים המפגשים עם המטופל?


מפגש של מלווה חברתי קבוע מטעם 'יד ביד' עם המטופל מתקיים בימים ובשעה קבועה ונוחה כפי שנקבע ע"י המטופל ומשפחתו ובהתאם לצרכיו האישיים. תדירות המפגשים לא תפחת מפעם בשבוע בהיקף של שעתיים לכל הפחות למפגש.
מי הם צוות המלווים החברתיים של ' יד ביד'


'יד ביד' מנהלת מאגר של מלווים חברתיים. המאגר מאופיין באנשים ייחודים, בעלי תחומי עניין רחבים שנבחרו בקפידה על בסיס אנושיות לצד מקצועיות. חלקם אקדמיים משכילים, חלקם סטודנטים בתחילת דרכם מתחום הטיפול וחלקם חוו את עולמכם דרך התנסות אישית. אנשים איכותיים אלו רואים במקום עבודתם לא רק פרנסה מכבדת אלא שליחות חברתית ממדרגה ראשונה. המשותף לכל המלווים שלנו שגם הם כמונו מחויבים לשקט הנפשי שלכם.
מה תפקדו של המלווה החברתי


'יד ביד' מאמצת את הגישה הרגשית חברתית שאיננה הטיפול הסעודי הקונבנציונלי.
אנו שואפים לספק לאדם תמיכה רגשית באמצעות הקשבה, שיחה וחברה להפגת הבדידות. מלווה חברתי הוא כמו איש משפחה מסור ודואג כשהוריכם מתקשים לצאת מהבית להליכה או לטיול קצר בשל מחלה או מגבלה גופנית. הוא שם תומך, מעודד ולא מוותר. גורם להם להחזיר את האימון בעצמם וביכולתם.
כשהם מדוכדכים מהמחלה הוא שם בכדי לייצר מרחב רגשי, מכיל ,עוטף ומחבק. מצליח מעת לעת לרומם קצת את רוחם ולהשכיח במעט את מצבם הרע. כשהם מבולבלים ולא ממש זוכרים הוא שם עם הרבה סבלנות, אמפתיה והבנה עוזר להם להיות ברורים יותר, להביע את עצמם ולגשר בינם לבין הגורמים השונים בסביבתם.
למי השירות מתאים?


השירות מתאים לבן משפחה מטפל, אותו אדם התומך פיזית, רגשית, רוחנית, כספית ולוגיסטית וללא תשלום, בבן משפחה או חבר, המתמודד עם מחלה, זקנה או מוגבלות.
"הבת של ..., בת הזוג של.... אבא של... " כל מי שמוצא עצמו מטפל, מלווה, מסייע ועוזר לאדם היקר לו ועושה זאת באהבה ובמסירות.
חשוב להכיר בכך, שיש לכם תפקיד חדש בחיים, שנכנסתם אליו, כנראה, ללא הכנה מוקדמת, ידע או כלים מספקים. לתפקיד הזה השפעה רבה על כל תחומי חייכם. חשוב להיעזר ולקבל תמיכה והכוונה, למענכם ולמען האדם היקר לך.

יש לכם שאלות נוספות