דור הסנדוויץ'

העידן החדש הביא לעלייה בתוחלת החיים. הרפואה יודעת להאריך חיים אך לאו דווקא מספקת איכות חיים.

 

בני משפחה בגלאים 45-65 המטפלים בהורים מבוגרים סעודיים, משתייכים למגזר הולך ותופח שמחקרים מכנים "דור הסנדוויץ": אנשים בגיל העמידה שמוצאים עצמם תומכים גם בהורים קשישים שכבר לא מצליחים להסתדר לבד.

 

בסקר האחרון שהלמ"ס ערכה בנושא עלה כי כ־927 אלף ישראלים - כמעט שביעית מתושבי ישראל - מטפלים בקביעות בזקן אחד או יותר, 50% מאותם ישראלים הם בני דור הסנדוויץ.

 

המשפחה המטפלת נדרשת להתמודד עם דילמות רגשיות רבות ולהשקיע מזמנה וממרצה בגיוס משאבים שונים לצורך הטיפול האינטנסיבי בקרובה.

בני משפחה (ילדים, בני זוג) יכולים לחוש לעיתים קריסה תחת נטל הטיפול עקב המעמסה הפיסית והנפשית. לצד המסירות, הרגישות והאתגר שהם חשים כלפי הטיפול באהובם הם גם חשים לעיתים חוסר אונים ובלבול מול המערכות השונות.

 

דור הסנדווויץ שצריך לחלק את זמנו בין הטיפול בהוריו החולים לצד הטיפול בילדיו הקטנים, לנהל חיי משפחה, לעבוד וכו'. חש לעיתים היפוך תפקידים וקושי לתמרן בין המטלות השונות שמונחות על כתפיו.

בני זוג שמטפלים ביקירהם חשים לעיתים חוסר אונים כשבן זוגם מאבד מכוחו והופך להיות תלוי בהם בעוד שהם עצמם בגיל מתקדם ומתמודדים עם בעיות תפקודיות שונות.

 

בתוך המשפחה אנחנו יכולים למצוא לעיתים חילוקי דעות סביב אופן הטיפול בחולה, חלוקת התפקידים בתוך המשפחה וחלוקת הנטל. הללו מושפעים גם במידת ואיכות המשאבים שיש לכל משפחה בין אם זה מהבחינה הכלכלית או הרגשית. הדבר משפיע על מרקם היחסים בתוך המשפחה ומאיים לעיתים על לכידותה ושלמותה.

 

אתם לא חייבים להתמודד עם זה לבד !

חברת "יד ביד" שמה לה למטרה להעמיד לרשות בני דור הביניים (דור הסנדוויץ/ בני המשפחה) את כל השירותים להם הם נזקקים בכדי לאפשר להם התמודדות קלה יותר עם עומס הדרישות היום יומיות.
אנו מאמנים במתן מענה מלא ומקיף למכלול צורכיהם של בני המשפחה המטפלים, מתוך התאמה אינדיבידואלית , ובליווי אישי.

 

אנחנו כאן בשבילכם
המחויבת שלנו לעשות הכל על מנת לספק את השירות האיכותי ביותר עבורכם, להיות אתכם יד ביד בכל צעד ותחום בדרכם תוך הענקת שירות אישי במגוון תחומים.
אנו מתחייבים לשמור על יושרה ולהעניק שירות אמין ומכובד בסטנדרטים בלתי מתפשרים ולאפשר לכם לנהל אורח חיים תקין, לקחת פסק זמן להטענת המצברים מחדש. 

צור קשר

לקבלת פרטים נוספים,

הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה!